czwartek, 23 lutego 2012

Mumbaj znów opisany

Polecam tekst w "The Economist", który przedstawia  nową książkę autorki "New Yorkera" i laureatki Pulitzera Katherine Boo, która zbadała życie w slumsach Mumbaju. http://www.economist.com/node/21547767
Oby doczekała się polskiego tłumaczenia, jak świetny Suketu Mehta.

[pw]

4 komentarze:

 1. Już kilka dni temu bodajże na BBC widziałem wzmiankę o tej książce. Nie liczyłbym jednak na szybkie wydanie w języku polskim. Bombaj Maximum City wyszło w zeszłym roku dopiero. Ledwie siedem lat po angielskim wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Świetna książka Mehty ukazała się w polskiej wersji tylko dzięki pasji i determinacji wydawczyni, która samodzielnie tę książkę przetłumaczyła. Być może sukces tego wydania (z tego, co wiem sprzedaż była dobra) zachęci do wydawania kolejnych tytułów. Może i w nich, a nie tylko w egzotycznej literaturze kobiecej, wydawcy zobaczą potencjał.

   Usuń
 2. Ja bym kupił jakby była po polsku wydana. Chociaż właściwie po angielsku też bym kupił tylko, że nie ma jeszcze w Europie chyba. Amazon brytyjski patrzyłem wycenił w przedsprzedaży na prawie 10 funtów a w Indiach kosztuje w twardej okładce tylko 500 rupii. Przynajmniej na stronie Penguina. Bombaj Maximum City mam to polskie wydanie. Zresztą Pani książkę też mam:) Obie są świetne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem tłumaczką i powiem szczerze, mam chrapkę na tę książkę :) A dokładniej na jej przetłumaczenie na język polski, nawet za darmo :) Jakiś pomysł, co (i jak) mogę zrobić z moim pragnieniem (ofertą)? :) A przy okazji, Pani Paulino, Pani książkę też czytałam i wielkie gratulacje za to dzieło! Sama jeżdżę do Indii i urzekł mnie sposób, w jaki namalowała Pani rzeczywistość tego kraju :)

  OdpowiedzUsuń